De Ijzeren Engel, De Helse Creaties; Cassandra Clare
Op aanraden van een vriendin heb ik dit boek gelezen, want zelf zou ik het nooit genomen hebben; aangezien ik niet hélemaal gegrepen was door ‘Stad van Beenderen‘ (alhoewel ik – zeker na het zien van de film – heel graag het vervolg zou willen lezen).
Maar ik moet zeggen dat ik blij ben dat ik het gelezen heb, want ik ben fan!
Heel goed en aangrijpend geschreven, met op de juiste momenten de juiste elementen!
De conversdaties en discussies zijn heel verfrissend en sterk, waardoor het een pittig boek wordt.
Het tijdperk waarin Tessa leeft heeft effect op haar manier van denken en haar manier van doen, en ik vind het zeker zo leuk als in het verleden, want hierdoor is het boek speciaal!
Het is romantisch maar niet te klef, zoals in sommige boeken, en het verhaal is spannend en goed bedacht.
De extra’s op het einde van mijn exemplaar waren leuk op te lezen en goed meegenomen, nu wil ik ook heel graag de andere boeken van ‘De Kronieken van de Onderwereld’ lezen!
De personages zijn, voor mij toch, origineel en Tessa is een leuk hoofdpersonage dat alles zeer goed maar niet te langdradig beschrijft.
Het verhaal neemt vaak andere wendingen dan ik voor ogen had, maar altijd ben ik heel tevreden met hoe het loopt.
Clare weet er altijd een greintje mysterie in te houden, wat het boek heel verslavend maakt!
Het einde laat je ene beetje op je honger zitten (op een goede manier) en daardoor kan ik niet wachten om het vervolg te lezen!
Supergoed geschreven, met een leuk, origineel verhaal, frisse conversaties en toffe personages!
8.5/10
14+
(lees zeker het tweede en derde deel!)